Schody do małych pomieszczeń. Schody kamienne zabiegowe Warszawa

Niebanalna forma i możliwość zaoszczędzenia przestrzeni przemawiają za tym, by w domu lub mieszkaniu zastosować schody zabiegowe. Ich konstrukcję wyróżnia bieg skręcający pod kątem prostym, dzięki czemu w rzucie poziomym przypominają one odwrócone „u”.

Z tego rozwiązania można skorzystać pod warunkiem, że pomieszczenie ma wysokość maksymalnie 2, 9 m. Projektując schody zabiegowe trzeba pamiętać, że wygodna szerokość biegu powinna wynosić przynajmniej 100 cm. Źle zaplanowane mogą okazać się nie tylko niewygodne w użytkowaniu, ale również niebezpieczne. Chodzi tu o zwężenie stopni w okolicach skrętu. Nie powinno ono ograniczać się jedynie do samego miejsca, w którym schody skręcają, ale zaczynać się wcześniej.

W ofertach, jakimi dysponuje warszawa, można znaleźć konstrukcje wykonane z różnego rodzaju materiałów. Najbardziej klasycznym modelem są schody drewniane. Nadają one wnętrzom ciepły i przytulny. Industrialny charakter pomieszczenia podkreślą schody betonowe, a w styl minimalistyczny wpiszą się metalowe. Szukając materiału odpornego na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, warto postawić na schody kamienne.

 

Możesz również polubić…