Dzieci lubią mieć kąt dla siebie – Pokój dziecięcy na poddaszu. Pokój dla trojga dzieci

Mieszkanie na poddaszu potrafi być urokliwe. Pod warunkiem, że uporamy się z jego zagospodarowaniem. Zaaranżowanie takiego miejsca jest wymagające. Skosy, drewniana konstrukcja i więźby dachowe ograniczają możliwości, jeśli chodzi o wysokość mebli.

Pokój dziecięcy na poddaszu jest ciekawą propozycją wykorzystania przestrzeni między oddzielająca najwyższą kondygnację budynku od jego dachu. Odpowiednio zaaranżowana da dziecku warunki do stworzenia tam swojego świata. Warto więc zaangażować w ten proces małego mieszkańca pokoju, np. przy wybieraniu koloru farby na ściany i akcesoriów, które podkreślą charakter pomieszczenia.

Poddasze bez ścianek działowych doskonale spisze się jako pokój dla trojga dzieci. Musi być ono na tyle duże, gdy każdy mieszkaniec pokoju miał tam kącik wydzielony tylko dla siebie, a w nim: łóżko, biurko i szafka na rzeczy osobiste. Dziecięce łóżka i biurka można ustawić pod skosami. To najprostszy sposób na wykorzystanie przestrzeni trudnej do zaaranżowania ze względu na wysokość. Centralną część pomieszczenia warto zostawić pustą. Niczym nieograniczona przestrzeń będzie świetnym miejsce na wspólne zabawy.

 

Możesz również polubić…