Blat łatwy w utrzymaniu czystości – blaty z konglomeratów. Konglomeraty kwarcowe

Duża popularnością cieszą się ostatnio kuchenne blaty z konglomeratu kwarcowego. Są eleganckie, łatwo utrzymać na nich czystość i higienę, łatwo je zamontować i połączyć bezspoinowo, a ich ewentualna naprawa nie sprawia większych trudności.

Blaty z konglomeratów cenione są m. in. za ich wysoką odporność na zarysowania i uderzenia. Ich struktura jest nieporowata, dzięki czemu w blat nie wnikają zabrudzenia i wilgotność. Dodatkowo konglomeraty kwarcowe wykazują właściwości antybakteryjne. To ważne cechy biorąc pod uwagę miejsce, w którym zostaną one zainstalowane. Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym szczególnie dba się o czystość i higienę.

Konglomerat może być jednolity albo zawierać widoczne drobinki. Możliwe jest jego wykończenie na mat lub połysk. Miłośnicy recyklingu mogą zdecydować się produkt zawierający w swoim składzie szkło lub porcelanę pochodzące z odzysku surowców wtórnych. Na rynku dostępny jest w kilkudziesięciu kolorach. Łatwo więc dobrać odpowiedni do wystroju kuchni. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu blaty nie lubią bardzo gorących garnków, silnych środków wybielających i odkażających, działania promieni UV i drucianych szczotek.

 

Możesz również polubić…