Wnętrza w stylu orientalnym: Egzotyka i mistyka w aranżacji

Wnętrza w stylu orientalnym: Egzotyka i mistyka w aranżacji

Styl orientalny od lat przyciąga uwagę miłośników podróży, którzy chcą przetransponować egzotyczną atmosferę na grunt naszych mieszkań. Zainspirowane pięknymi meblami, kolorowymi tkaninami, wschodnią sztuką, a także lokalnymi zwyczajami i kulturami, wnętrza w stylu orientalnym łączą w sobie egzotyczną atmosferę i mistycyzm. Jeśli chcesz poznać tajemnice tego stylu, zachęcamy do lektury naszego artykułu.

1. Kolorystyka i dekoracje

Wnętrza w stylu orientalnym to przede wszystkim bogactwo kolorów. Dominują tu odcienie złota, czerwieni, pomarańczy, fioletu, zieleni, a także odcienie beżu i brązu. Bardzo ważną rolę odgrywają tu również dekoracje. Warto postawić na kwietniki, których motyw pochodzi z chińskiego stylu Shanshui, czyli krajobrazu górskiego. W aranżacji nie może zabraknąć również lampionów, kratownic, dywanów, skórzanych puf i poduszek.

2. Meble

Orientalne wnętrza charakteryzują się przede wszystkim przestronnymi, wygodnymi meblami pokrytymi barwnymi tkaninami o kwiecistych wzorach. W przypadku mebli zwróćmy uwagę na kształty oraz wykończenie. W miejscu głównym w aranżacji znajduje się ława, która stanowi miejsce spotkań, ale też odpoczynku. W ubiegłych czasach byłoby to łóżko, na którym spano, ale dziś decydujemy się raczej na klasyczną wersję ławy.

3. Detale aranżacyjne

Nieinwazyjne dodatki, taki jak słowiańska wiklina czy metalowe kinkiety, są często wykorzystywane we wnętrzach orientalnych. Warto też sięgnąć po wazony, rzeźby, czyć oryginalną dekorację na ściany z motywem dynastii Qing.

4. Kuchnia

Kuchnia to część domu, w której wspaniale można przenieść orientalny styl. Pokój jadalny powinien być przede wszystkim gustowny i elegancki. Blat kuchenny powinien być zrobiony z kamienia lub ceramiki. Wnętrze możemy uzupełnić o drewniane stoły, siedziska z poduszkami i ścianki różnego rodzaju metalowe.

5. Oświetlenie

Dbanie o oświetlenie to jest istotne element w aranżacji wnętrz. Wnętrza w stylu orientalnym opierają się na łagodnym, ciepłym, przyjemnym oświetleniu. Zalecamy wybór świeczników, lampionów lub patynowego oświetlenia, które nadadzą aranżacji egzotycznego charakteru.

Podsumowanie

Aranżacja wnętrz w stylu orientalnym to z pewnością wyzwanie, ale i szansa na to, żeby stworzyć w domu wyjątkową atmosferę pełną egzotycznego klimatu i mistyki. Podczas urządzania wnętrz należy pamiętać, że każdy detal ma znaczenie i że często to właśnie drobiazgi są tym, co wprowadza do domu orientalną, egzotyczną aurę.

Możesz również polubić…