Jak wybrać meble do małej kuchni?

Mała kuchnia może stanowić pewne wyzwanie dla architektów. Żeby zmieścić w niej wszystkie potrzebne sprzęty, konieczne jest zainwestowanie w rozwiązania, które pozwolą na wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni. Szybko okazuje się, że największym problemem są meble. W jaki sposób dopasować je tak, żeby były jednocześnie wystarczająco pojemne, eleganckie, ale nie zajmowały za dużo miejsca? Zapoznaj się z rozwiązaniami, które umilą Twoje codzienne gotowanie.

Jaki styl najlepiej sprawdzi się w małej kuchni?

Wybierając stylistykę swojego mieszkania, z pewnością zwracasz uwagę na styl, jaki powinien w nim dominować. W ten sposób masz możliwość estetycznego dopasowania do siebie poszczególnych elementów wystroju, tym samym zachowując spójność dekoracji.

Minimalistyczna kuchnia to oszczędność miejsca

Jaki styl sprawdza się najlepiej w niewielkich pomieszczeniach? Kuchnie minimalistyczne to bardzo dobre rozwiązanie, które umożliwia Ci zmieszczenie wszystkich niezbędnych elementów wyposażenia. W tym nurcie zakłada się, że wszystkie urządzenia są schowane wewnątrz szafek. Na blatach stoją tylko niezbędne narzędzia, takie jak czajnik czy ekspres do kawy.

Jeżeli wszystkie elementy wyposażenia w Twojej kuchni mają swoje miejsce, znacznie łatwiej jest Ci zachować w niej porządek. Jest to bardzo istotne w przypadku niewielkich pomieszczeń, gdzie liczy się każdy wykorzystany centymetr. Jeżeli dbasz o czystość w swojej kuchni, wnętrze nie wygląda na zagracone. Tym samym możesz optycznie powiększyć jego przestrzeń. Szczególnie w porównaniu do pomieszczeń, w których wszystkie dodatki mają swoje miejsce na blacie.

Nowoczesne meble kuchenne na wymiar — najlepsze rozwiązanie do małego wnętrza

Jak już było wyżej wspomniane, w małej kuchni pojawia się problem ustawienia mebli. Standardowe, kupowane jako gotowe zestawy, często są za duże do Twojego wnętrza. Dlatego najlepszym rozwiązaniem, jakie możesz zastosować w swoim mieszkaniu, jest skorzystanie z mebli kuchennych na wymiar.

Producent mebli premium — ernestrust zajmuje się wykańczaniem wnętrz dopasowanych specjalnie do Twoich potrzeb. Jeżeli masz niewielką przestrzeń do zagospodarowania, nie musisz już dostosować się do innych. Możesz wybrać wszystko, co tylko chcesz mieć w swojej kuchni. Bez konieczności rezygnowania ze sprawdzonych rozwiązań, które są dla Ciebie wygodne.

Jak wyposażyć małą kuchnię we wszystkie niezbędne urządzenia?

W kuchni powinny znaleźć swoje miejsce liczne urządzenia, które są niezbędne podczas przygotowywania posiłków. Mowa tutaj między innymi o patelniach, mikserze czy robocie kuchennym. Wszystkie te elementy potrzebują miejsca, gdzie mogą być przechowywane bez żadnego problemu.

W jaki sposób zmieścić je w małej kuchni? Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w zabudowę pod sufit. Takie wysokie szafki zapewniają dużo miejsca do przechowywania przy jednoczesnej oszczędności przestrzeni na podłodze. W górnych partiach możesz zmieścić wszystkie urządzenia, z których nie korzystasz na co dzień. Niżej pozostaje nadal mnóstwo półek na elementy wykorzystywane codziennie.

W ten sposób znajdziesz miejsce na wszystkie urządzenia, z których korzystasz. Nie musisz trzymać ich w szafach, przedpokoju lub w salonie. Wystarczy, że odpowiednio zorganizujesz swoją małą kuchnię.

Jakie szafki muszą znaleźć się w małej kuchni?

Jakie meble są więc niezbędne w małej kuchni? O czym nie należy zapominać przy jej urządzaniu?

Przede wszystkim pamiętaj, że szuflady w dolnych szafkach są lepsze od półek. Postaw na wygodne, wysuwane przestrzenie, w których zmieścisz wszystkie niezbędne akcesoria. Możesz mieć wszystko w zasięgu wzroku, nie musisz schylać się i szukać.

Wygospodaruj również specjalne miejsce na przyprawy. Może to być dedykowana szafka lub szuflada. Jest to wręcz niezbędny element gotowania, a często okazuje się pominięty podczas urządzania. Jeżeli nie chcesz szukać później przestrzeni, pomyśl o niej na początku.

Warto podobnie podejść do wszystkich mebli. Najpierw zastanów się, czego potrzebujesz, następnie rozrysuj to na planie. Dopiero na końcu przejdź do realizacji. W ten sposób masz pewność, że wszystko jest rozłożone dokładnie tak, jak tego potrzebujesz.

Możesz również polubić…