Wnętrza w stylu skandynawsko-japońskim: Spojrzenie na minimalizm z dwóch perspektyw

Wnętrza w stylu skandynawsko-japońskim: Spojrzenie na minimalizm z dwóch perspektyw

Minimalizm stał się jednym z najmodniejszych trendów w urządzaniu wnętrz w ostatnim czasie. Jednym z najciekawszych połączeń stylów minimalizmu jest styl skandynawsko-japoński, który łączy ze sobą łagodne i przyjemne dla oka skandynawskie elementy z elegancką i uspokajającą estetyką japońską. W tym artykule omówimy połączenie dwóch stylów i przedstawimy perspektywę minimalizmu z dwóch kulturowych punktów widzenia.

Minimalizm w stylu skandynawskim

Skandynawski minimalizm opiera się na wykorzystaniu naturalnych materiałów, neutralnych kolorów oraz prostych form. W tym stylu dominuje biel, a zdobienia skłaniają się ku prostocie i elegancji. Jako że krajobrazy Północy są często ubogie w kolory, skandynawski minimalizm ma za zadanie wprowadzenie do wnętrza odrobiny ciepła i przytulności.

Minimalizm w stylu japońskim

Minimalizm japoński ma na celu wprowadzenie harmonii, spokoju i równowagi do wnętrza. W stylu tym dominują kolory naturalne, ciepłe odcienie drewna oraz proste formy. Zbędne elementy zastępuje się korzystnymi dla zmysłów dźwiękami, zapachami i światłem. Minimalizm ten ma na celu wprowadzenie harmonii w życie, w tym w także w aranżacji wnętrz.

Połączenie dwóch stylów

Wnętrza w stylu skandynawsko-japońskim łączą ze sobą prostotę, naturalność oraz spokoju. W spójnym połączeniu obu stylów, materiały naturalne wprowadzają harmonię do wnętrza, a proste formy skandynawskie nadają lekkości stylowi japońskiemu. W stylu skandynawsko-japońskim dominują jasne kolory, a elementy dekoracyjne ograniczone są do minimum. Zasadą jest uwzględnienie takiej ilości dekoracji, żeby nadal utrzymać spokojny klimat.

Podsumowanie

Styl skandynawsko-japoński to połączenie najzdrowszych cech dwóch stylów minimalizmu. Wnętrza w tym stylu kładą duży nacisk na naturalność i prostotę jednocześnie podkreślając harmonię i równowagę. To styl dla ludzi szukających prostoty, ale który nie koniecznie chcą całkowitej rezygnacji z dodatków. W takim wnętrzu możemy odpocząć od tumultu życia codziennego.

Możesz również polubić…