Wnętrza w stylu morskim: Inspiracje nadmorskimi krajobrazami i klimatem

Wnętrza w stylu morskim: Inspiracje nadmorskimi krajobrazami i klimatem

Marzysz o wyjątkowym wnętrzu, które pozwoli Ci poczuć klimat nadmorskich wypraw i wakacji? W takim przypadku styl morski może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Spraw, by Twoje mieszkanie lub dom kojarzył się z błękitem i morskim wiatrem.

INSPIRACJE MORSEM

Styl morski czerpie inspiracje z natury i krajobrazów morskich. Najwięcej inspiracji daje samo morze, ale również piasek, kamienie, błękitne niebo, oraz odcienie kremowe przypominające wydmę.

JAK URZĄDZIĆ WNĘTRZE

Urządzanie wnętrza w stylu morskim jest proste i łatwe do wykonania. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać unikalne i klimatyczne wnętrze:

1. Kolorystyka
W stylu morskim dominują biały i niebieski kolor. Świetnie komponują się one z drewnem oraz białymi tkaninami. Odcienie piasku oraz jasnego beżu też będą idealnym uzupełnieniem.

2. Dekoracje
Aby wprowadzić do wnętrza elementy morskie, warto postawić na kamienie, muszle oraz korale.
Można również postawić na obrazy przedstawiające morze oraz świat bałtycki na fototapetach.

3. Dodatki
Wnętrze w stylu morskim należy uzupełnić o dodatki takie jak morskie wazy, kryształki, lampy o kształcie ryb.

4. Meble
Styl morski idealnie komponuje się z drewnem. Koniecznie dodaj do swojego wnętrza morskie szafki, drewniane ławy oraz fotele w kolorze morskiej fali.

5. Tekstylia
W twoim wnętrzu powinny pojawić się jasne tkaniny, garnitury łóżkowe w odcieniach błękitu oraz beżu o uwodzicielskim zapachu morskiej bryzy.

ARANŻACJE WNĘTRZ

W stylu morskim można urządzić praktycznie każde pomieszczenie. Najczęściej wykorzystywane są salon lub sypialnia. Projekty wnętrzarskie na tablicy Pinterest umożliwiają wybór stylu morskiego dla każdego!

PODSUMOWANIE

Styl morski to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą wprowadzić do swojego wnętrza elementy morza oraz wyjątkowy klimat nadmorskich krajobrazów. Aranżowanie wnętrza w stylu morskim może być proste i szybkie, wystarczy zastosować kilka naczelnych zasad. Łącz kolor białego i niebieskiego, uzupełniaj wnętrza muszlami, kamieniami i drewnianymi meblami aby uzyskać idealne połączenie wakacyjnego klimatu i morskiej bryzy!

Możesz również polubić…