Panele – wady i zalety

Podłoga jest bardzo ważną częścią mieszkania. Od jej jakości będzie zależał komfort naszego życia w danym miejscu. Większość z nas decyduje się na parkiety Poznań, ale równie popularną opcją są panele. Jakie są ich wady i zalety? I czy warto inwestować w panele do mieszkania?

Panele – zalety

Dużym plusem paneli jest to, że są one bardzo łatwe w montażu. Tak naprawdę jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z zamontowaniem ich, bo nie będziemy do tego potrzebować żadnych specjalistycznych narzędzi. Sam montaż trwa bardzo krótko, a podłoga wykonana z paneli jest od razu gotowa do użycia. Nie musimy stosować żadnych dodatkowych środków ani czekać na to, aż cokolwiek wyschnie. Co więcej, można je układać na praktycznie każdym rodzaju podłoża. Nie będzie potrzebne żadne specjalne przygotowanie. Warto też pamiętać o tym, że na rynku dostępne jest bardzo dużo różnych rodzajów paneli, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Będziemy mogli też dopasować je do każdego wnętrza – zarówno bardziej nowoczesnego, jak i tradycyjnego. W dodatku, bardzo łatwo jest je utrzymać w czystości, bo wystarczy, że je zamieciemy i umyjemy mopem. Nie będziemy do tego potrzebować żadnych specjalnych środków pielęgnujących.

Panele – wady

Są mniej trwałe, niż parkiet i niestety nie można ich odnawiać. Kiedy się uszkodzą, nie będzie tak łatwo ich naprawić. Oprócz tego, są też mało odporne na wilgoć, przez co nie powinno się ich stosować w łazience oraz w kuchni. Mają stosunkowo niską izolację akustyczną. Oznacza to, że chodzenie po nich może być całkiem głośne. Problemem może też okazać się fakt, że panele bardzo łatwo się elektryzują, przez co przyciągają do siebie kurz. Może to być prawdziwym problemem dla alergików. Przyciągają też sierść zwierząt, więc nie powinny ich wybierać osoby, które mają w domu psa lub kota. Z drugiej jednak strony, wynagradza nam to ich niska cena. Naprawdę ciężko będzie o drugie tak bardzo tanie rozwiązanie jeśli chodzi o podłogi do naszego mieszkania.

 

You may also like...