Blat kuchenny musi być ładny i trwały – blaty do kuchni – blat granitowy

Meble w kuchni nie mają łatwego życia. Codziennie muszą znosić wysokie temperatury, wodę, różnego rodzaju zabrudzenia, a czasem również ostre noże. Warto więc dobrze zastanowić się nad wyborem materiału, z jakiego wykonane zostaną blaty kuchenne.

Jedno jest pewne – blaty do kuchni są elementem wyposażenia, na którym nie warto oszczędzać. Muszą być odporne nie tylko na uszkodzenia w wyniku zwykłych czynności wykonywanych każdego dnia w kuchni, ale również na działanie środków czyszczących. Odporne na temperaturę, zarysowania i plamy są ciężkie blaty kamienne. Jednym z materiałów najczęściej wykorzystywanych do ich produkcji jest granit.

Blat granitowy wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W zamian odwdzięcza się wysokim stopniem twardości, a co za tym idzie odpornością na zarysowania. Nie boi się również wysokich temperatur oraz kwasów np. z cytryny i octu. Taki blat może mieć wykończenie na wysoki połysk lub matowe. Do wyboru jest wiele kolorów granitu. Decydując się na niego można wprowadzić do kuchni głęboką czerń, odcienie szarości, delikatny beż, łososiowy róż, przygaszoną zieleń lub intensywny błękit.

 

You may also like...